Ślub jak z bajki...

Ślub prawnuczki księżnej Róży Lubomirskiej - Gabrieli Będkowskiej z Sobańskich i Pawła Aksamita

Jeden taki ślub w moim szyciu... :)

Pani Małgosiu, mam, mam zdjęcia! - powiedziała Gabriela wchodząc do mojej pracowni krawieckiej. Odłożyłam szkicownik. Usiadłyśmy wygodnie na kanapie, a Gabryela wyciągnęła albumy - a w nich chyba z tysiąc zdjęć ze ślubu i wesela. Wzięłam pierwszy z brzegu i nie czekając na Gabrielę, do której akurat zadzwonił jej małżonek, otworzyłam - bardzo chciałam jeszcze raz zobaczyć to wspaniałe wydarzenie jakim był ślub Gabrieli i Pawła. Obrazy uwiecznione na fotografiach przywoływały wspomnienia i niesamowitą aurę tamtych dni. Ślub taki jak ten zdarza się bardzo rzadko. Nie co dzień bowiem łączą się w nierozerwalny związek arystokratyczne rody powielając tradycyjne wzorce weselne.

Świat na zdjęciach był rzeczywiście imponujący. Jakby żywcem wyrwany z bajkowych opowieści o królewiczach i księżniczkach ( złych macoch na szczęście nie było:-). Na ślub, który odbył się w Bazylice OO. Cystersów w Krakowie-Mogile, zaproszono ponad 800 gości. Zjechały się arystokratyczne rody z całego świata min. Sobańscy, Będkowscy, Potoccy, Rejowie. Hrabiny, Hrabowie, książęta, znani aktorzy, politycy z pierwszych stron gazet, tłum dziennikarzy... ech, człowiek mógł do woli sycić wzrok światem, który nie jest dostępny „zwykłym śmiertelnikom”. A jaki przesyt na weselu. Odbyło się ono w zabytkowym Królewskim Zamku w Niepołomicach. Gotyckie sale nadawały uroczystości niezwykły klimat, girlandy i jedwabne obrusy, kosztowne zastawy, świece potęgowały niesamowite piękno weselnych sal. Suto zastawione stoły, a na nich dziczyzna, pasztety, frykadelki, sery z różnych krajów, owoce .Oglądając zdjęcia, z satysfakcją i uśmiechem na twarzy pomyślałam sobie: - i ja tam byłam, miód i wino piłam...

Ale piękne zdjęcia z uroczystości jeszcze inne nasuwają mi wspomnienia...

Rok przed wyznaczoną datą ślubu, Gabriela po raz pierwszy odwiedziła moją pracownie. Zapytała czy nie uszyłabym sukien ślubnych dla niej, sukien dla druhen, mam, babć i cioć. A także fraków i kamizelek dla przyszłego małżonka oraz reszty męskiej części gości. Jej propozycja zaskoczyła mnie. Z jednej strony poczułam się niesłychanie dowartościowana, z drugiej zaś strony wiedziałam, że jest to ogromne wyzwanie i strach, czy podołam.

Starałam się, by wykreowane przez mnie projekty jak najpełniej wyrażały oczekiwania Gabrieli. Chciała, by jej ślubne kreacje (ślub i wesele trwały trzy dni) były proste w formie, a jednocześnie, by podkreślały swoją dystynkcją jej dziewczęcy urok. Zaprojektowałam również sukienki dla druhen i druhenek. Tonący w kremowych barwach i kwiatach orszak weselny miały zamykać damy w bogato zdobionych i różnorodnie skomponowanych sukniach. Wybieranie materiałów, koronek, ozdób, niezliczone przymiarki wypełniło nadchodzące tygodnie. Na miesiąc przed ślubem już prawie wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Choć to nieskromne, powiem że Gabriela i jej goście byli bardzo zadowoleni z wyników mojej pracy. Kilkumiesięczna współpraca z Gabrielą przyniosła jeszcze jeden - jakże ważny dla mnie rezultat - bardzo się polubiłyśmy. Gabriela i Paweł zaprosili mnie na swój ślub. Co było dalej już wiecie… dodam tylko jeszcze, że stroje - suknie i surduty - pary młodej, druhen i gości weselnych olśniewająco komponowały się z uroczystymi chwilami. Jedne skromne, inne niezwykle bogate - wszystkie szykowne i odpowiadające randze wydarzenia.

Byłam dumna. Praca i wysiłek, który włożyłam projektując i szyjąc owe kreacje przyniosły wyśmienite efekty. Zresztą zobaczcie same…

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00