Moda Ślubna

Suknia ślubna po ślubie

Ślub, ślub i po ślubie. Masa przygotowań, multum czasu spędzonego na poszukiwaniach wyjątkowej kreacji, wiele nerwów, ale też ogrom dobrej zabawy i niesamowitych, bezcennych wspomnień. Jakiś czas po ślubie i weselu życie zaczyna toczyć się, jak wcześniej, a każdy wraca do swoich obowiązków. I tylko ona, cudowna, biała, wymarzona, wisi od dawna w szafie zapakowana w foliowy worek. Czasem natkniesz się na nią i westchniesz z nostalgią, uśmiechając się na myśl o najważniejszym dniu w swoim życiu.

Mężczyźni pod względem swojego ślubnego stroju stoją na znacznie lepszej pozycji. W ślubnym garniturze mogą, kolokwialnie mówiąc, obskoczyć jeszcze wiele różnych imprez. Panowie zatrudnieni w służbach mundurowych w ogóle nie muszą kłopotać się zakupem garnituru do ślubu ani tym, co z nim później zrobić, gdyż oni zazwyczaj na ślubnym kobiercu stają odziani w swoje piękne galowe mundury. Suknia ślubna to kreacja wyjątkowa i jednorazowego użytku. Ale tylko w przypadku jednej kobiety, gdyż może ona przynieść szczęście jeszcze wielu innym szczęśliwym Pannom Młodym.

Wiele kobiet postanawia zatrzymać swoją suknię ślubną. Pragną one zatrzymać wspomnienie tego pięknego dnia i emocji, jakie tego dnia czuły na zawsze. Inne nie są tak sentymentalne i gdy już dojdą do siebie po weselnych emocjach, postanawiają suknię sprzedać. Z pierwszej grupy kobiet, dość spora część także po jakimś czasie zmienia zdanie i wystawia swoją ślubną kreację na sprzedaż, głównie ze względu na fakt, iż przechowywanie sukni ślubnej była kłopotliwe.

Czy warto sprzedać swoją najważniejszą kreację, jak się do tego zabrać, czy da się zarobić na sprzedaży używanej sukni ślubnej i czy warto kupić używaną suknię ślubną.

Na pierwsze pytanie odpowiedź jest prosta – tak wato ją sprzedać. Jak już wspomniano, przechowywanie sukni ślubnej może sprawiać problemy. A im dłużej będziemy trzymać ją zapakowaną w worek i zamkniętą w szafie, tym bardziej będzie się ona gnieść, deformować i być może zżółknie. Po dłuższym czasie może się okazać, że suknia na sprzedaż się już nie nadaje.

Jak się zabrać do sprzedaży ślubnej kreacji?

Z pewnością pierwsze co powinnyście zrobić to oddać suknię do pralni. Nie próbujcie prać sukni ślubnej w domu, bo albo jej w ogóle nie dopierzecie, albo zniszczycie tkaninę. Przed oddaniem sukni do pralni sprawdźcie, czy wszystkie guziki i koraliki trzymają się dobrze, czy nie ma gdzieś żadnych naddarć i sprutych szwów. Jeśli takowe są, to należy je pozszywać samodzielnie lub zlecić to zadanie profesjonalnej krawcowej. Przy odbiorze sukni z pralni również warto skontrolować, czy nie doszło do żadnych uszkodzeń. Pranie sukni to podstawa, jeśli chcecie uzyskać dobra cenę, a każda, dosłownie każda suknia ślubna nadaje się do prania tuż po weselu. Im suknia świeższa i estetyczniejsza, tym cena lepsza.

Czy da się zarobić na sprzedaży używanej sukni ślubnej?

Teoretycznie nie da się zarobić na rzeczy używanej. Każda rzecz bowiem traci swoją wartość już w chwili zakupu. Nowe auto zakupione w salonie traci na swojej wartości 20% w momencie podpisania umowy i wyjazdu z salonu. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że od chwili zakupu każda rzecz, którą chcielibyśmy sprzedać, otrzymuje status rzeczy używanej, a ta, jako taka nie może mieć takiej samej wartości jak nowa, gdyż ktoś już jej używał. Nawet jeśli jest to suknia ślubna założona jeden raz, auto, którym dojechaliśmy tylko z salonu do domu czy telewizor, który dopiero co wyjęliśmy z kartonu. Należy zatem przygotować się na to, że za swoją suknię nie otrzymacie ceny równej tej, za którą ja kopiłyście. Najdotkliwiej różnice w cenie sukni odczuwają kobiety, które za swoja nową suknię zapłaciły kilka tysięcy zł. Suknia za 4 czy 5 tys. zł może na rynku wtórnym uzyskać cenę równą co najwyżej połowie swej pierwotnej wartości. Warto się nad tym zastanowić już podczas zakupu i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto kupować aż tak drogą kreację.

Czy warto kupować suknie używane?

Z pewnością argumentem za zakupem używanej sukni ślubnej jest cena, choć akurat ceny naszych nowych sukni ślubnych, szytych na miarę, zadają kłam tej teorii, niemniej funkcjonuje ona i ma się dobrze od lat. Ceny używanych sukni ślubnych zaczynają się od 1000 zł i dochodzą nawet do 3000 zł. Niezwykle rzadko udaje się upolować ciekawą i w dobrym stanie kreację ślubną w cenie poniżej 1000 zł.

Przed zakupem używanej sukni ślubnej za 2500 zł, warto się zastanowić ile na swojej wartości straci ona w chwili, gdy będziecie chciały ją znów wypuścić na rynek. Z pewnością na takiej transakcji stracicie całkiem sporo, gdyż im więcej razy suknia noszona tym jej cena niższa. Co ciekawe, wiele komisów dopuszcza możliwość przyjęcia od klienta sukni zakupionej u nich, ale cena odkupienia sukni, jest niższa co najmniej o połowę i co jeszcze ciekawsze, później tę swoją kreację możesz zobaczyć wystawioną za cenę, jaką wcześniej zapłaciłaś za jej zakup. Jednym słowem, nigdy nie wiesz, ile Panien Młodych przed Tobą brało w niej ślub i jaka jest jej rzeczywista wartość.

Kupując nową, uszytą dla konkretnej osoby suknię ślubną w naszym salonie, zapłacicie 1300 zł (cena obowiązująca w maju 2018) i bardzo prawdopodobne, że uda się ją później sprzedać za 1000 zł. Czyli odzyskujecie tysiąc, co w stosunku do ceny startowej jest bardzo korzystne. Niestety sprzedaż sukni, za którą zapłaciłyście 4 tys. zł za połowę jej wartości, jest już sporą stratą.

Ciekawostka - Z pewnych źródeł wiemy, że niektórym Pannom Młodym, które szyły sobie suknie ślubne w naszym salonie, udało się uzyskać cenę wyższą od tej, za jaką zakupiły ją u nas, choć z pewnością w takich przypadkach czynnikiem determinującym taką, a nie inną cenę, jest cena startowa.

 

* * * * *

Suknie Ślubne - Kolekcja 2018

Katalog Sukien Ślubnych 2018


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00