Moda Ślubna

Piękno w rozmiarze XXL

Piękno niejedno ma imię, a co więcej jest to pojęcie wybitnie subiektywne. Dlatego niektórzy mężczyźni nie obejrzą się na ulicy za dziewczyną w rozmiarze 48, ale są też tacy, w oczach których kobieta nosząca ubrania w rozmiarze 34 jest totalnie nieatrakcyjna i nie warta ich uwagi. Podobnie zresztą jest w przypadku pań. Jedne zainteresują się szczupłym okularnikiem, inne preferują panów z rozbudowaną muskulaturą, a jeszcze innym marzy facet misio. Preferencje wyboru partnera życiowego są bardzo indywidualne, niemniej i tak najważniejsza jest miłość, jaką obdarzają się narzeczeni. Drugą najważniejszą rzeczą w związku, jest oczywiście suknia ślubna Panny Młodej :-)

O ile dziewczęta o typowej budowie sylwetki mogą w ofertach salonów ślubnych przebierać, jak w ulęgałkach, o tyle już kobiety wybijające się ponad standardy, traktowane są w wielu z nich nieco po macoszemu. Ale nie u nas. W naszej pracowni od lat już ubieramy Panny Młode w piękne suknie ślubne, nie dyskryminując żadnej z powodu rozmiaru, gdyż wychodzimy z założenia, że wszystkie Panny Młode są piękne i każda bez wyjątku musi się w najważniejszym dniu swojego życia prezentować doskonale.

Co w naszym salonie znajdzie kobieta nosząca rozmiary 44 i większe? Co roku całkiem sporo, ale w tym roku wyszliśmy ze specjalną kolekcją sukni dedykowanych paniom o pełniejszych kształtach.

Tradycyjnie suknie w rozmiarach XXL szyte są podług starego, ale sprawdzonego szablonu, i te cieszą się największym powodzeniem. Zazwyczaj są to kreacje klasyczne o linii nieobciążającej sylwetki. Stosuje się tkaniny miękkie, zapewniające kobiecie poczucie lekkości i swobody.

Suknia Ślubna Anna

https://obajtek.pl/m/foto/Suknie_Slubne/180_-_Kolekcja_2018/Anna_-_Suknia_Slubna_2018.amp.html

Ale czy Panna Młoda nosząca rozmiar XXL nie może sobie pozwolić na suknię o fasonie princessy? Oczywiście, że może. Co więcej, w takiej kreacji będzie wyglądać równie dobrze, jak dziewczyna szczupła, gdyż princessa jest fasonem idealnym wręcz do ukrycia szerokich bioder, które zginą pod mocno umarszczoną spódnicą, a gorset ładnie modeluje i wyszczupla talię i stan.

Suknia Ślubna Erudyka

https://obajtek.pl/m/foto/Suknie_Slubne/180_-_Kolekcja_2018/Eurydyka_-_Suknia_Slubna_2018.amp.html

Kobiety noszące duże rozmiary, wychodzą z założenia, że bogata, strojna kreacja doda im jeszcze więcej kilogramów, zazwyczaj więc wybierają suknie proste i skromne z mocno ograniczoną ilością ozdób. To błąd, gdyż wystarczy zastosować właściwe tkaniny, lekkie i zwiewne, aby dodatkowe warstwy nie tylko przestały przeszkadzać, ale też dodały Pannie Młodej pewności siebie a sukni strojności.

Suknia Ślubna Łucja

https://obajtek.pl/m/foto/Suknie_Slubne/180_-_Kolekcja_2018/Lucja_-_Suknia_Slubna_2018.amp.html

Podczas wyboru sukni warto przyswoić sobie kilka głównych zasad, które pomogą opracować wzór i wybrać tę idealną suknię.

Pierwsza to szpice. Wszelkie skosy i szpice wysmuklają. Czy to dekolt, czy to baskinka, ukośne drapowania, czy gorset, jeśli będą one zwężać się ku dołowi, zawsze zadziałają wyszczuplająco.

Suknia Ślubna Eugenia

https://obajtek.pl/m/foto/Suknie_Slubne/180_-_Kolekcja_2018/Eugenia_-_Suknia_Slubna_2018.amp.html

Kolejną regułą są ramiączka. Ramiona kobiet tęższych zazwyczaj są zaokrąglone, a każdy owal, każda krągłość sprawiają, że sylwetka wydaje się być jeszcze bardziej okrągła. Zatem dobrym wyborem zawsze okazują się w takich przypadkach szerokie ramiączka.

Suknia Ślubna Kalina

https://obajtek.pl/m/foto/Suknie_Slubne/180_-_Kolekcja_2018/Kalina_-_Suknia_Slubna_2018.amp.html

Trzecia zasada to eksponować to, co warte podkreślenia. Jeśli kobieta zaakcentuje to, co u niej najpiękniejsze może odwrócić uwagę od tych miejsc, które chciałaby ukryć. Jeśli ma zgrabne nogi, warto pomyśleć o sukni krótszej. Jeśli jej atutem jest ładny biust, koniecznie trzeba go ładnie podkreślić. Najkorzystniejszym dla każdego biustu jest dekolt w kształcie serca, bo w nim każdy biust wygląda kusząco i po prostu ładnie. Każdy, bez względu na jego rozmiar i kondycję.

Suknia Ślubna Felicyta

https://obajtek.pl/m/foto/Suknie_Slubne/180_-_Kolekcja_2018/Felicyta_-_Suknia_Slubna_2018.amp.html

Oczywiście to nie wszystkie modele sukni, które zadedykowaliśmy w kolekcji 2018 paniom w rozmiarze 44+, ale mamy nadzieję, że po tej próbce widać, iż jest u nas w czym wybierać. I zawsze będzie, bo dla nas każda Panna Młoda jest najpiękniejsza na świecie.

 

* * * * *

Suknie Ślubne - Kolekcja 2018

Katalog Sukien Ślubnych 2018


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00