Moda Ślubna

Ślubne rekordy

Ślubne rekordy. Kim była Najstarsza Panna Młoda i ile miała lat? Skąd pochodzi najmłodsza para młoda? Jaki był największy bukiet ślubny? Ile liczył najdłuższy welon i najdłuższy tren? Oraz wiele więcej ciekawostek...

Najstarsza Panna Młoda

Najstarsza Panna Młoda, Madeleine Francine, w chwili wypowiedzenia sakramentalnego TAK liczyła sobie prawie 93 lata, a jej wybranek, Francis Fernandez, miał wiosen 96. Para trafiła na karty Księgi Rekordów Guinnessa w 2002 roku.

Najstarszy drużba

Skoro już jesteśmy przy trochę starszej Młodej Parze, warto wspomnieć o Danielu Wilsonie Clement,  najstarszym drużbie, który pełnił swą powinność wieku 102 lat i 85 dni.

Najstarsza druhna

W kategorii drużbowania rekord Daniela bije jednak Edith Gulliford, druhna mająca 105 lat i 171 dni.

Najmłodsza Para Młoda

Rekord należy do małżonków z Bangladeszu, którzy chyba długo nie zdawali sobie sprawy z tego, że są małżeństwem. Ożeniono ich bowiem w wieku niemowlęcym. Panna Młoda miała 3 miesiące, Pan Młody 11 miesięcy. Ślub zawarto w celu pogodzenia dwóch zwaśnionych rodów.

Najwięcej druhen i drużbów
 
Rekord został pobity w 2013 roku przez Pannę Młodą z Sri Lanki, która na swym ślubie zgromadziła 126 druhen. 10 lat wcześniej rekord ustanowiła Christa Rasanayagam z 97 druhnami.

Największy bukiet

Choć  Christa Rasanayagam nie figuruje już w Księdze Rekordów jako posiadaczka największej ilości druhen, to jest ona zdobywczynią innego rekordu, mianowicie do niej należał największy bukiet świata. Największy bukiet ślubny bukiet świata zbudowany został z 1500 kwiatów, ważył 93 kilo i mierzył 60 m.

Najdłuższy welon

Najdłuższym welonem świata, wpisanym w 2009 roku do księgi Rekordów Guinnessa, jest welon Sandry Mechleb. Mierzył on ok. 3,5 km.

Najdłuższy tren

Najdłuższy tren sukni ślubnej mierzy 5 km. Suknię uszyło 10 niepełnosprawnych szwaczek z Dubaju. Był to projekt wykonany w ramach integracji osób niepełnosprawnych.

Wcześniej najdłuższym trenem dysponowała suknia ślubna 19 letniej Rumunki, Emmy. Tren jej sukni ślubnej miał długość 2.750 m. Choć Emma nie jest już rekordzistką, to jej tren zapadł w pamięć wszystkich mieszkańców Bukaresztu. W dniu swojego ślubu Emm przeleciała nad miastem w balonie, a jej tren powiewał nad miastem.

Największy tort ślubny

Największym tortem mogą pochwalić się nowożeńcy z 2004 roku. Składał się on z 4540 kilogramów biszkoptu i 2180 kilogramów kremu i polewy.

Najdroższy kawałek weselnego tortu

Najdroższy kawałek tortu sprzedano w 1998 roku za 29. 900 dolarów. Był to kawałek pochodzący z tortu, którym raczono się na weselu księcia i księżnej Windsoru w... 1937 roku.

Polski rekord – ślub pod wodą

W Księdze Rekordów Guinnessa znajdziemy kilku Polaków. Jednymi z nich są Ewa i Paweł Burkowscy z Zielonej Góry, Para Młoda, która sakramentalne TAK powiedziała sobie pod wodą. W podwodnym ślubie nowożeńcom towarzyszyło 303 osób, z czego 27 to goście weselni. Ślub trwał 25 minut i odbył się w 2011 roku.

Najbardziej medialny ślub

Nie tak dawny ślub księcia Wiliama i księżnej Kate zgromadził przed telewizorami 2 miliardy widzów. Milion osób towarzyszyło im pod pałacem Buckingham.

Do tej pory rekord należał do ojca księcia Wiliama, Karola. Ślub księżnej diany i księcia Karola przyciągnął przed odbiorniki 750 milionów ludzi w 74 krajach.

Najdroższy ślub

Mimo iż ślub dziedzica brytyjskiego tronu wygenerował koszty rzędu 30 milionów dolarów, to w obliczu rekordu z 2012 roku i kilku wcześniejszych, wydaje się być raczej skromną imprezą.

Pierwsze miejsce na podium należy do córki sułtana Brunei. Ślub i wesele księżniczki Hafizah Sururul Bolkiah kosztowały 400 mln dolarów.

Ślub azjatyckiej księżniczki pozbawił tytułu rekordzistów, wspomnianych wcześniej Dianę i Karola, których ślub kosztował 110 mln dolarów.

W tym miejscu warto wspomnieć też o poprzednich rekordzistach, którymi byli szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum i księżniczka Salama oraz  Vanisha Mittal i Amit Bhati.

Pierwsza para na swoje wesele wydała 100 mln dolarów. Goście weselni bawili się 7 dni na specjalnie dla tego celu zbudowanym stadionie.

Wesele Vanishy natomiast kosztowało 79 mln dolarów, trwało 6 dni i odbyło się w Wersalu.

* * * * *

Suknie Ślubne - Kolekcja 2018

Katalog Sukien Ślubnych 2018

Zobacz nasze Suknie Ślubne - Kolekcja 2017

Katalog Sukien Ślubnych 2017


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00