Moda Ślubna

10 zasad wyboru sukni ślubnej

10 zasad wyboru sukni ślubnej. Każda Panna Młoda prędzej czy później staje przed nie lada dylematem, jakim jest wybór idealnej sukni ślubnej. Często jest tak, że gdzieś tam w marzeniach, na długo przed ślubem, widziała siebie tej jedynej, wymarzonej, ale gdy sen bliski jest już ziszczenia się, okazuje się, że takich wymarzonych jednak było więcej. Koniec końców, zanim marzenie się spełni, przyszła żona musi przejść istną drogę przez mękę.

Podpowiemy Wam, jak tę trudną drogę sobie nieco ułatwić.

1. Fason

Oczywistym jest, że priorytetem w tym przypadku są Twój wygląd oraz komfort, jaki suknia powinna Ci zapewnić.

Aby suknia naprawdę dodała Ci urody i sprawiła, że będziesz czuła się w niej wyśmienicie, musi być ona dobrana do Twojej figury. Jeśli nie masz figury modelki, nie próbuj wbijać się w fason syreny, który jak żaden inny eksponuje atuty kobiecej figury, ale też w bezlitosny sposób demaskuje wszystkie jej wady. Mając świadomość, że suknia bezwzględnie obnaża wszystko, to czego jednak wolałbyś nie pokazywać światu, nie będziesz czuła się w niej komfortowo.

2. Wygoda

Z suknią ślubną jest podobnie jak z garniturem dla Pana Młodego. Panowie noszący się na co dzień sportowo i zakładający garnitury tylko przy naprawdę wyjątkowych okazjach, zazwyczaj narzekają na niewygodę tego stroju, twierdząc, iż ogranicza im on ruchy i odbiera swobodę.

Często Panny Młode oczekują od ślubnej kreacji, poczucia absolutnego komfortu. Trzeba jednak wiedzieć, na co się decydujemy, gdyż suknia ślubna to nie wygodny dres, w którym biegasz na fitness. Musisz byś świadoma tego, że w chwili, gdy przywdziejesz swą ślubną kreację, nawet tę najwygodniejszą, to i tak nie będziesz miała takiej swobody ruchów, jak we wspomnianym dresie czy ulubionych dżinsach. Jeśli Twój wybór padł na princessę z szerokim kołem, wiedz, że owo koło, choć co prawda nie jest ze stali, to jednak może powodować pewien dyskomfort podczas siadania, wsiadania do samochodu czy w tańcu. Pamiętaj, że wąskie rękawki, nawet jeśli uszyte są z elastycznej koronki, pozostają wąskimi rękawkami, a koronka jest zdecydowanie delikatniejsza od dresówki.

4. Mierzenie

Choć coraz więcej kobiet zmaga się z nadprogramowymi kilogramami, to wciąż większość salonów ślubnych do przymiarek oferuje suknie w rozmiarach 38 lub 40. Nigdy nie mierz sukni za małej o trzy rozmiary i nie daj sobie wmówić, że jest to ok, gdyż taka suknia w żaden sposób nie odda tego, jak będziesz naprawdę wyglądała we właściwym rozmiarze. I tak naprawdę do samego końca nie będziesz wiedziała, czy jest to suknia, która zapewni Ci doskonały wygląd i dobre samopoczucie w ważnym dniu. Analogicznie suknia niedopasowana dla Ciebie rozmiarem może nie mieć okazji zaprezentować całej swej krasy i być może z tego właśnie powodu nie dostrzeżesz, że to jest właśnie ta kreacja, o jakiej zawsze marzyłaś.

Mierz jednorazowo co najwyżej trzy - cztery modele. Zbyt duża ilość sukni przymierzonych jednego dnia spowoduje, że w Twojej głowie zapanuje zamęt i sama już nie będziesz wiedziała, czego chcesz.

5. Doradcy

Wiele przyszłych Panien Młodych wyboru sukni dokonuje w otoczeniu całego sztabu doradców. Zdarza się, że ów sztab składa nawet z 6 osób. Należy pamiętać, że każda z tych osób ma inny gust i inaczej wizualizuje sobie Twoją ślubną kreację. Często te osoby widzą raczej swoją suknię niż Twoją, szczególnie jeśli sama jeszcze nie określiłaś, czego szukasz. Tak duże grono powoduje nie tylko zamęt w Twojej głowie, ale dezorganizuje też pracę osób zatrudnionych w salonach, a czasem przeszkadza to także innym klientom. W swoim własnym interesie powinnaś zdecydować się na jedną, góra dwie osoby do pomocy. Powinni być to ludzie znający na tyle Twoje potrzeby, aby potrafiły Ci dobrze doradzić. Pamiętaj też, że doradzający Ci pracownik salonu jest w tym przypadku najbardziej obiektywny, gdyż ubierał już wiele przyszłych oblubienic w najrozmaitsze suknie.

6. Budżet

Ślub i wesele to duże koszty, w które trzeba jeszcze wliczyć stroje Młodej Pary. Musisz zdecydować, ile chcesz przeznaczyć na ślubną kreację. Jeśli przeznaczasz na nią 2 tysiące zł, nie wchodź do salonów, w których ceny sukni zaczynają się od 3 tysięcy. Zacznij od tych dostępnych dla Twojej kieszeni. Trzeba również mieć na uwadze, że salon może odmówić Ci uszycia sukni skopiowanej jota w jotę z innego salonu, gdyż jest to niezgodne z prawem, przygotuj się więc na to, że trzeba go będzie nieco zmodyfikować. Musisz liczyć się także z tym, iż decydując się na tańszą kopię, decydujesz się również na tańsze tkaniny i dodatki – nie wymagaj więc aby suknia za 1300 zł, uszyta była z naturalnego jedwabiu, francuskich, ręcznie tkanych koronek i zdobiona oryginalnymi kamieniami Swarowskiego.

7. Dieta

Nie ma chyba takiej Panny Młodej, która przed ślubem nie podejmuje próby zrzucenia paru kilogramów i w związku z tym planem zamawia suknię ślubną mniejszą o dwa rozmiary. Niestety takich, którym realizacja planu udaje się w 100%, jest niewiele. Musisz realnie określić swoje możliwości, czy rzeczywiście jesteś zdeterminowana na tyle, aby zgubić te dwa rozmiary więcej, bo jeśli nie, to przy odbiorze sukni może pojawić się poważny problem.

8. Zakupy przez internet

Zakup sukni jest zakupem na tyle poważnym, że nigdy nie powinien być dokonywany drogą internetową. Sprawdza się to tylko pod warunkiem, że jesteś szczęściarą, zbudowaną dokładnie tak jak wymaga tego standardowa rozmiarówka. Ale takich kobiet jest znikoma ilość.

Zazwyczaj każda suknia zakupiona online wymaga poprawek i dopasowania. Często Panny Młode przychodzą do salonów z zapytaniem, czy można w nich dokonać przeróbek. Bardzo niewiele salonów decyduje się na tego typu zlecenia. Powodów jest kilka. W każdym salonie ślubnym terminy są zazwyczaj tak napięte, że nie ma czasu na przeróbki nie swojej produkcji, a bywa, że przeróbka jest skomplikowana i zabiera sporo czasu. Kolejnym powodem są koszty tego typu prac, gdyż wcale nie muszą być one małe.  

9. Bielizna

Bielizna to kolejny element układanki, bez której nie ma doskonałej sukni ślubnej. Gdy już wybierzesz swoją wymarzoną kreację, pamiętaj, aby na przymiarki zabierać także bieliznę, którą założysz na ślub i nie wbijaj się w wyszczuplający gorset, po tym, jak gotowa suknia wisi już w szafie, bo suknia może okazać się za szeroka.

10. Nie wymagaj cudów

Choć jako Panna Młoda jesteś oczywiście najważniejsza, pamiętaj, że niektóre cuda są ograniczone ludzkimi możliwościami oraz wytrzymałością materiału i nie wszystko da się zrobić. Szczególnie jeśli zamysł przerobienia modelu, np. doszycia rękawów przychodzi Ci do głowy w chwili, gdy suknia jest niemal gotowa do odbioru. Jasno sprecyzowana wizja sukni pozwoli Ci uniknąć nerwów i rozczarowań.


 

* * * * *

Zdjęcia, które przesyłają do nas Młode Pary
możecie obejrzeć na Facebooku


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00