Moda Ślubna

Niezbędnik Panny Młodej

Niezbędnik Panny Młodej. Suknia od tygodni wisi w szafie, nowe buty czekają w białym kartonie, garnitur i buty przyszłego męża także gotowe, zaproszenia wysłane, menu przygotowane, wszystko dopięte na ostatni guzik. Masz wrażenie, że kontrolujesz wszystko i nic nieprzewidzianego nie może się wydarzyć. Niestety nieprzewidziane wypadki mają to do siebie, że są nieprzewidziane i nikt nie ujmuje ich w swoich planach. A zdarzyć może się niemal wszystko. Dlatego przezorny zawsze zabezpieczony.

1. Igła, nici, agrafki

Mimo iż suknia i garnitur były mierzone kilkakrotnie, to jednak zawsze może się zdarzyć, że w ostatniej chwili odpadnie guzik, naderwie się koronka w trenie czy puści jakiś szew. Warto się zabezpieczyć i przygotować sobie maleńki zestaw złożony z igły, małych nożyczek, nici białej i czarnej oraz kilku agrafek, które mogą uchronić przed katastrofą.

2.  Plastry

Choć buty do ślubu mogły być mierzone kilkanaście razy, podczas ślubu mogą nas zacząć obcierać do bólu. Dlaczego może się tak zdarzyć? Dzień ślubu to dzień ogromnego szczęścia, ale i potężnego stresu. Z powodu stresu, upału czy niewłaściwej diety przedślubnej może zatrzymać się woda w organizmie i nogi mogą zwyczajnie spuchnąć, a wygodne zdawałoby się buty, mogą stać się za ciasne. Dlatego warto mieć przy sobie małą paczuszkę z plasterkami.

Nic też nie rozprasza tak bardzo, jak ból. Ból głowy spowodowany stresem i emocjami, ból nóg, jeśli nie jesteś przyzwyczajona do spędzania kilku godzin w butach na wysokich obcasach – watro apteczkę wzbogacić także o łagodne leki przeciwbólowe.

3. Zapasowe buty

Nowe buty mogą powodować taki dyskomfort i ból, że nie pomogą ani plastry, ani leki, weź więc ze sobą zapasowe, wygodne buty, który założysz w sytuacji, gdy powyższe zabezpieczenia zawiodą.

4. Dezodorant

Malutki dezodorant także może okazać się przydatny w dzień ślubu. Pamiętajmy, że stres i ogrom emocji, jaki towarzyszy temu wydarzeniu może spowodować wiele różnych, nieznanych nam wcześniej reakcji organizmu, z nadmiernym poceniem się włącznie. Pocenie się i związane z tym poczucie dyskomfortu może skutecznie pozbawić dzień ślubu uroku.

5. Lakier bezbarwny

Na każdej imprezie warto mieć ze sobą zapasowe rajstopy, które będą naszym zabezpieczeniem na wypadek puszczenia oczka. Jeśli jednak zapomniałaś o nich w dniu ślubu czy nie chcesz się motać z suknią ślubną i zmieniać ich w szybkim tempie, zaopatrz swój niezbędnik w bezbarwny lakier do paznokci, który powstrzyma katastrofę i lecące oczka w rajstopach.

6. Szminka, puder, lusterko

Stoisz przed kościołem, witasz gości i zastanawiasz się, czy nie starła ci się szminka z ust, nos nie błyszczy zbytnio i denerwujesz się, bo nie możesz nic z tym zrobić. Maleńkie lusterko, bądź szminka w etui zmieszczą się w kieszeni garnituru przyszłego męża. Przydadzą się także bibułki matujące, które również upchniesz bez szkody dla wizerunku małżonka w kieszeni jego garnituru.

7. Wkładki higieniczne, tampony

Wspomniany już wcześniej stres może spowodować, że reakcje naszego organizmu staną się nienaturalne. Warto wobec tego zabezpieczyć się i przed takimi niespodziankami jak plamienia czy nawet nieterminowa miesiączka.

8. Lakier do włosów, wsuwki

Mimo iż przesiedziałaś u fryzjera kilka godzin to i tak może się zdarzyć, że misterna fryzura zacznie się rozpadać. Pogoda, nadmierne pocenie się czy skoczne tańce nie są bez znaczenia dla fryzury. To również należy przewidzieć podczas pakowania ślubnego niezbędnika.

Zastanawiasz się zapewne, gdzie niby miałabyś pomieścić te wszystkie rzeczy? Obecnie można zakupić zestawy podróżne wszelkich kosmetyków, zatem nawet lakier do włosów czy dezodorant można dostać w malutkich buteleczkach. Choć Panna Młoda zazwyczaj nie posiada torebki, to zawsze takową ma mama, teściowa, siostra czy najbliższa przyjaciółka, a wiadomo, że te kobiety zawsze są najbliżej Młodej Pary. Można skorzystać z ich uprzejmości i przechować to w ich torebkach.

 

* * * * *

Zdjęcia, które przesyłają do nas Młode Pary
możecie obejrzeć na Facebooku


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00