Moda Ślubna

5 błędów popełnianych przez Panny Młode

5 błędów popełnianych przez Panny Młode. Każda kobieta marzy o ślubie jak z bajki. O tym, że będzie tego dnia wyglądała zjawiskowo, a jej ślub i wesele zapadną w pamięci gości na zawsze. Zdarza się, że wesele zapada w pamięć, ale nie tak jakby tego chciała główna bohaterka. Co jest nie tak?

1. Źle wybrana suknia ślubna.

Naturalne jest, że każda przyszła Panna Młoda zabiera się za wybór sukni od razu po oświadczynach, a czasem nawet wcześniej. Biega po rozmaitych salonach, zaczytuje się w ślubnych czasopismach, ogląda wzory, przymierza, wybiera, przebiera. Błędem jednak jest wybór sukni ślubnej przed wyborem miejsca ślubu, jak i samego terminu. Bywa, że suknia jest zupełnie niedostosowana do miejsca i pory roku. Bywa, że jest niewygodna i męczysz się w niej całą noc. Bywa, że sala weselna jest niewielka, a suknia ślubna posiada długi tren, którego nie da się odczepić, i który w końcowym efekcie nie zdobi, a jedynie przeszkadza. Równie źle na małej sali wygląda Panna Młoda w ogromnej sukni typu princessa, która wizualnie zajmuje cały parkiet do tańca. Pamiętaj, że suknia ślubna musi być nie tylko piękna, ale też funkcjonalna.

Zanim więc wybierzesz suknię, obejrzyj salę w domu weselnym, wybierz i zarezerwuj termin, bo pora roku także powinna być brana pod uwagę przy doborze sukni ślubnej. I oczywiście zawsze wybieraj suknię ślubną dostosowaną krojem do typu sylwetki, bo powinnaś w niej wyglądać zjawiskowo, a nie śmiesznie.

2. Skupiasz się tylko na sobie.

Wiele przyszłych Panien Młodych, zaaferowanych organizacją wesela, zapomina o bożym świecie, gdyż ślub i wesele urastają w ich umyśle do rangi spotkania na szczycie organizacji międzynarodowych. Chodzą podenerwowane i rozdrażnione, a ich nastrój odbija się na relacjach z bliskimi. Pamiętaj, że w całym tym przedsięwzięciu, jakim jest ślub  i wesele, najważniejsze jest tak naprawdę Wasze dalsze, wspólne życie. Ślub i wesele to nie tylko Ty, Twoja suknia ślubna i wizytówki na weselnych stołach czy białe gołębie. To także Twój przyszły mąż, który być może ma zupełnie inną wizję wesela, to również weselni goście, którymi trzeba się zająć, to Twoi przyjaciele, których być może zaczynasz już zbytnio gnębić i zanudzać. Choć Twoje przyjaciółki z pewnością życzą Wam jak najlepiej, i zapewne rozumieją Twoje podekscytowanie i z pewnością angażują się w pomoc, to pamiętaj, że nie jesteś pępkiem świata, że każda z nich ma też swoje życie, swoje radości i swoje problemy, nie wymagaj od nich więcej, niż mogą zrobić.  

3. Nie skupiasz się na sobie.

Standardowo, gdy rodzina i przyjaciele dowiadują się o Waszym ślubie, to od razu też okazuje się, że każdy ma nie tylko masę pomysłów, ale i interesów do ubicia czy długów do spłacenia. Mama chce, abyś na wesele zaprosiła kuzynkę Basię, bo Twoi rodzice byli zaproszeni na ślub jej syna i wypada się odwdzięczyć tym samym. 14 letnia bratanica od tygodnia ma już chłopaka i koniecznie chce z nim przyjść na Twoje wesele, a Kaśka ma do Ciebie pretensje, że to Ankę poprosiłaś o to, aby była Twoją druhną. Jeszcze ktoś inny, w mniej lub bardziej zawoalowany sposób, próbuje wymóc na Tobie zaproszenie na wesele. W takich przypadkach musisz wykazać się asertywnością. Nie musisz zapraszać na swój ślub nielubianych kuzynów czy nachalnych kolegów z pracy, nie masz obowiązku zapraszać nieletniej nastolatki z osobą towarzyszącą ani tłumaczyć się komukolwiek z wyboru drużbów. To Twoje wesele i Ty decydujesz.

4. Nie zadbałaś o gości.

Gości, których chcesz zaprosić, należy zawiadomić o ślubie odpowiednio wcześniej. Najlepiej jest, jeśli Ty i Twój przyszły mąż znajdziecie czas, aby osobiście wręczyć zaproszenia gościom. Oczywiście, jeśli zapraszasz osoby mieszkające na drugim końcu Polski lub za granicą, zaproszenia trzeba wysłać z większym wyprzedzeniem, tak aby dotarły najpóźniej na dwa miesiące przed planowanym terminem ślubu. Nie myśl, że jeśli zapowiesz wszystkim wkoło, iż za pół roku wychodzisz za mąż, każdy automatycznie zacznie załatwiać sobie urlop na ten czas. Zaproszenie musi być oficjalne.

Zapraszając gości musisz liczyć się także z tym, że ci, którzy przybędą z daleka, muszą mieć gdzie się przespać oraz czym dojechać z kościoła na salę weselną. W ostatnim czasie większość domów weselnych rozszerzyła swą działalność o działalność hotelową. Oferują więc pokoje dla gości, ale ceny za noc są w nich zazwyczaj powalające. Naciąganie ludzi na dodatkowe koszty jest w złym tonie, nie zdziw się więc, jeśli goście, którzy będą musieli za dwie doby w hotelu zapłacić więcej niż Ty za tzw. talerzyk, nie skorzystają z Twojego zaproszenia. Warto zatem nocleg dla gości po prostu wliczyć w koszty wesela, warto też w tym celu poszukać jakichś tańszych noclegów, choćby w bursie szkolnej, hotelu pracowniczym czy hostelu.

5. Eksperymentujesz.

Nigdy nie chodziłaś do solarium, ale na cztery dni przed ślubem przyszło ci do głowy, że jednak fajnie byłoby skontrastować biel sukni ślubnej z migdałową skórą? Cztery dni to stanowczo zbyt mało czasu nie tylko na uzyskanie ładnej opalenizny, ale przede wszystkim zbyt mało, aby skora zdążyła się przygotować na palące promieniowanie. Przygodę z solarium należy rozpoczynać przynajmniej od 5 minut co dwa- trzy dni. Dopiero po jakimś tygodniu można zdecydować się 10 minut pod lampą turbo (co zresztą także nie jest wskazane). Często jednak jest tak, że Panna Młoda chce się szybko opalić, wpada więc na solarium dzień przed ślubem i zamyka się w kapsule na 10 minut. Wychodzi z niej czerwona jak burak, z maksymalnie wysuszoną skóra, a nierzadko też z poparzeniami.

Wymyśliłaś sobie, że makijaż do ślubu zrobisz sobie sama, przecież codziennie robisz sobie kreskę eye-linerem więc wykonanie smokey eye to żadna filozofia? Siadasz więc trzy godziny przed ślubem przed lustrem i albo po chwili wyglądasz niczym dopiero wampir z makijażem niezmywanym od 200 lat, albo spływa on z Twojej twarzy  już w po godzinie. Podobnie jest z fryzurą, która trzeba dopasować do twarzy, sukni i welonu. Tak samo rzecz ma się z odchudzaniem tuż przed weselem.

Nie eksperymentuj, zacznij wszystko odpowiednio wcześniej.

 

* * * * *

Zdjęcia, które przesyłają do nas Młode Pary
możecie obejrzeć na Facebooku


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00