Moda Ślubna

Fit Panna Młoda cz.2

W poprzedniej części artykułu zapoznaliśmy się z mitami na temat odchudzania. W tej chcemy ułatwić naszym Pannom Młodym skuteczne odchudzanie oraz utrzymanie szczupłej sylwetki na stałe.

Na początek trzeba z całą mocą podkreślić, że albo coś robimy porządnie, albo szybko. Szybko nigdy nie będzie dobrze i trzeba się z tym pogodzić. Szybkie chudnięcie, nie dość, że nie zawsze jest skuteczne to zawsze kończy się efektem jo-jo. Tak długo jak dieta będzie traktowana jako tymczasowa zmiana, i przez cały czas jej trwania będziesz marzyła o ukochanym pączku czy zakazanej pizzy, niestety sukces będzie także tymczasowy.

Dieta to nie tydzień czy dwa biedy na talerzu. Dieta to styl życia i jeśli ma być skuteczna trzeba na stałe zmienić nawyki żywieniowe. Należy to jednak robić rozsądnie. Jeśli kochasz czekoladę, uwielbiasz słodycze nie zakładaj, że zrezygnujesz z nich na zawsze. Jeśli jesteś fanką grillowanej karkóweczki to także nie wytrzymasz w postanowieniu bo przy pierwszym grillu w gronie znajomych, rzucisz się na tę karkówkę jak wygłodniały wilk i nadrobisz zaległości. Nie przesadzaj, podchodź do zmian realnie. Przecież znasz swoje możliwości, zostaw więc sobie margines na maleńkie grzeszki. Dieta bowiem nie może być katorgą, gdyż szybko z niej zrezygnujemy.

Zacznijmy od słodkości.

Chyba najtrudniej zrzucić kilka kilogramów dziewczynom kochającym słodycze. I tutaj coś z czego nie każdy zdaje sobie sprawę – cukier uzależnia niczym narkotyk. To jedyny środek spożywczy, z którego warto zrezygnować na zawsze. Zgodnie z badaniami, odwyk od cukru jest ciężki ale możliwy i już po dwóch tygodniach od całkowitego odstawienia, chęć na słodkie zanika zupełnie. Jeśli jednak nie potrafisz zupełnie zrezygnować ze słodyczy, poszukaj zamienników. Pokochaj stewię, naturalny słodzik. Zamień pączki i słodkie bułeczki na owoce lub kostkę czekolady deserowej. Z zmiennikami jednak także nie wolno przesadzać. Tak jak w każdej dziedzinie życia i w tym przypadku trzeba umieć zachować umiar.

Fast food

Zapalonych miłośniczek fast foodów jest równie dużo jak fanek słodyczy. Hamburger z McDonalda w 100 gramach zawiera ok. 250 kcal. Niby niedużo jednak hamburger nie waży 100 gram a 300. Czyli zjadając hamburgera jednorazowo pochłaniamy 750 kcal. Ale, ale. Hamburgery nigdy nie chadzają samotnie. Dodatkiem do nich zazwyczaj są frytki i cola. I tak oto, mamy pozbawione witamin ale pełne tłuszczu i węglowodanów jedzonko o wartości przekraczającej tysiąc kalorii.

Czy znaczy to, że trzeba już na zawsze zrezygnować z hamburgerów, kebabu i zapiekanek? Oczywiście, że nie. Wystarczy, że przygotujesz je w domu, użyjesz pieczywa pełnoziarnistego, pełnowartościowego mięsa i dużej ilości surówek, a colę zastąpisz wodą mineralną.

Puste kalorie

Zapewne nie raz już spotkałyście się takim określeniem. Co są te puste kalorie? Termin puste kalorie odnosi się do produktów o wysokiej kaloryczności i niskiej wartości odżywczej. Najczęściej usłyszycie o nim w odniesieniu do alkoholu ale wyżej wspomniany fast food także jest nafaszerowany pustymi kaloriami. Wino, piwo czy wódka produkowane są na bazie cukru, owoców czy zbóż. Każdy w tych surowców produkcyjnych zawiera w sobie duże ilości cukru, który w połączeniu z procesem fermentacji staje się jeszcze bardziej kaloryczny. I tak, 100 ml piwa dostarczy nam ok. 40 kcal, a wina aż 250 kcal. Dodatkowym haczykiem tychże pustych kalorii jest to, iż pobudzają one apetyt, i nawet jeśli na suto zakrapianej imprezie nic nie zjesz, braki nadrobisz po powrocie do domu. Wódka, choć sama w sobie ma kalorii niewiele, zapijana jest zazwyczaj colą lub sokiem owocowym wyprodukowanym niemal z samego cukru.

Pokochaj ruch

Ten punkt może zmartwić przyszłe Panny Młode, które niespecjalnie lubią aktywność fizyczną. Ale niestety, bez choćby odrobiny ruchu nie będzie żadnych efektów. I niestety musi to być aktywność na tyle intensywna aby doprowadzała do spalania kalorii. Wieczorny spacerek z psem, zatem nią nie jest. Przynosi on oczywiście korzyści, takie jak dotlenie organizmu, ale nie wspomaga procesu spalania. Chcesz czy nie, powinnaś znaleźć sobie jakąś formę aktywności fizycznej, która będzie sprawiać Ci przyjemność. Czasem dopiero gdy czegoś spróbujemy, odkrywamy, że to coś dla nas. Może to być taniec, siłownia, jogging, pilates czy nord walking, grunt żebyś się ruszała i aby był to wysiłek intensywny. Taka aktywność, pomaga nie tylko zrzucić wagę ale też kształtuje sylwetkę. Zyskujemy więc podwójnie.

W temacie odchudzania i mniej lub bardziej zdrowych diet napisano już całe tomiszcza. Samych diet cud, obiecujących duży spadek wagi w krótkim czasie jest taki ogrom, że nie wiadomo co wybrać. Najlepszą jednak dietą na świecie jest dieta, popularnie zwana MŻ. Polega ona na zachowaniu zdroworozsądkowego umiaru. Kostka czekolady czy lampka wina raz, dwa razy w tygodniu naprawdę nie zrobią nikomu krzywdy. Podobnie jak fast foodowy hamburger od czasu do czasu. Tak naprawdę, to może nas utuczyć nawet niskokaloryczna kapusta, jeśli będziemy zjadać jej tony i nie będzie spalać nadmiaru kalorii. Gdyż tycie zaczyna wtedy gdy dostarczamy organizmowi więcej kalorii niż jesteśmy w stanie ich spalić.

Zatem, drogie Panny Młode,
nic nie zaszkodzi waszej figurze
jeśli nauczycie się zachowywać umiar.

 

 

 

* * * * *

Zdjęcia, które przesyłają do nas Młode Pary
możecie obejrzeć na Facebooku


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00