Moda Ślubna

Fit Panna Młoda

Fit Panna Młoda. Każda kobieta chce być piękna, zgrabna i skupiać na sobie wzrok wszystkich. Pragnienie to jest szczególnie silne gdy kobieta jest przyszłą Panną Młodą i planuje zakup sukni ślubnej.

Ponad połowa kobiet zaczyna odchudzać się od chwili zaręczyn. I ponad połowie z tej połowy nie udaje się osiągnąć wyznaczonego celu. Jak przygotować się do ślubu aby gubienie kilogramów nie stało się dręczącą za dnia i nocą zmorą i oczywiście aby wyglądać tak jak sobie to zaplanowałyście?

Oto kilka porad, które być może, pomogą Wam wytrwać w postanowieniu i przybliżą Was do wymarzonej sylwetki.

Na początek kilka faktów i mitów o odchudzaniu.

Głodówka odchudza. Mit.

Głodówka nie odchudza a pomaga jedynie pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Prawdą jest, że trzydniowa głodówka pozwala pozbyć się z organizmu także toksyn ale trzeba pamiętać, iż nie jest to zadowalająca metoda odchudzająca. Może być jedynie wstępem do tego. Ważne! Żadna głodówka nie powinna trwać dłużej niż trzy dni. Każdy kolejny dzień czyni już szkody w organizmie.

Nie muszę ćwiczyć żeby schudnąć. Fakt.

Fakt, możesz schudnąć bez ćwiczeń, przy samym jedynie ograniczeniu dostarczanych ciału kalorii. Będziesz jednak chudła wolniej. Jeśli do diety dołączysz też jakiś program ćwiczeniowy na efekty odchudzania będziesz czekać krócej. Plusem regularnego ćwiczenia jest również to, że nie tylko chudniesz ale też zmienia się Twoja sylwetka.

Nie wolno jeść po 18. Mit.

To chyba najpopularniejszy mit, powtarzany przez większość ludzi. Prawdą jednak jest to, że nie wolno jeść na trzy godziny przed snem, zatem jeśli kładziesz się spać o godzinie 20, ostatni posiłek powinnaś zjeść o 17. Jeśli natomiast dzień kończysz o 23, kolację należy zjeść o 20. Przy odpowiednim porcjowaniu jedzenia cykl trawienny trwa ok 3 godzin.

Lepiej zjeść raz a porządnie niż kilka razy dziennie. Mit.

Nie jest prawdą niestety. Czasem, rzeczywiście jadamy raz dziennie a efektu odchudzania nie widać. Dzieje się tak dlatego, że organizm regularnie głodzony zaczyna magazynować zapasy. Zatem jeśli wydaje Ci się, że zjadając tylko jeden obfity posiłek w ciągu dnia robisz dobrze to wiedz, że jakaś część Twojego obiadu od razu trafi do magazynu na biodrach i w udach.

Jeśli się odchudzasz nie wolno Ci jeść czekolady. Mit.

Zdecydowanie lepsza jest kostka gorzkiej czekolady niż szklanka soczku z kartonu. Czekolada zawiera w sobie magnez i witaminy, głównym składnikiem soczku jest natomiast szkodliwy cukier. I jest go w takim soku naprawdę bardzo dużo. Gorzka czekolada nie zawiera dużo cukru a jej indeks glikemiczny jest niski. Jeśli więc lubisz słodycze i ciężko Ci bez nich, pozwól sobie na kostkę czekolady codziennie aby chęć na nią nie przerodziła się w wilczy głód, którego nie będziesz w stanie opanować.

Od makaronu i ziemniaków tyje się najbardziej. Mit.

Ani makaron ani ziemniaki, spożywane w odpowiednich ilościach, nie tuczą. Tuczą dodatki, czyli gęste, mączne sosy, tłuszcze jakimi polewamy ziemniaki no i przede wszystkim ilość w jakiej zjadamy te produkty.

Stosowanie popularnych diet jest najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Mit.

W internecie można znaleźć różnorakie diety. Dukana, Kwaśniewskiego, 1000 kalorii, Diamondów,  3D chili i inne. Niektóre z nich są bardzo szkodliwe dla zdrowia, każda natomiast gwarantuje efekt jojo, choć każdy kto tę dietę oferuje temu faktowi zaprzecza. Jeśli przez dwa tygodnie będziesz stosować dietę a później wrócisz do starego modelu życia, efekt jojo zawsze jest murowany. Nie ma na to rady. Jeśli chcesz skutecznie i na długo zgubić kilogramy musisz zmienić swoje upodobania żywieniowe już na zawsze.

Najlepszą dietą jest dieta ŻP. Prawda.

To najświętsza prawda spośród prawd. Dieta – nie dieta, znana pod nazwą Żryj Połowę to nie tylko dieta ale też sposób na resztę życia. Tak naprawdę nie ma produktów tuczących, są tylko tuczące ilości. Nawet owoce jedzone w namiarze mogą powodować przyrost wagi, zawierają bowiem w sobie dużo cukru. Już samo ograniczenie porcji i wprowadzenie stałych godzin posiłków, przy jednoczesnym zachowaniu tych samych upodobań kulinarnych, spowoduje  spadek wagi. Jeśli dołączysz do tego ćwiczenia i ewentualnie jakieś bezpieczne suplementy, np. CLA, to schudniesz bez bólu i wyrzeczeń.

Z pewnością znalazłoby się więcej mitów dotyczących odchudzania, ale szkoda czasu na zajmowanie się nimi. Teraz czas na odchudzanie.

Z kolejnej części artykułu dowiecie się jakich produktów unikać a z jakimi warto się zaprzyjaźnić. Jakie suplementy są korzystne podczas odchudzania, a jakie z nich można zastąpić naturalnymi produktami, które chyba każdy ma w domu.

 

 

* * * * *

Zdjęcia, które przesyłają do nas Młode Pary
możecie obejrzeć na Facebooku


Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Aktualności i wydarzenia

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2017

Najpopularniejsze Suknie Ślubne z naszej kolekcji na rok 2016

Kraków, tu jesteśmy...

Artystyczna Pracownia Krawiecka Małgorzaty Obajtek projektuje i szyje suknie ślubne dla przyszłych panien młodych. Wieloletnie doświadczenie na rynku mody ślubnej oraz wzbogacające rozmowy z klientkami zaowocowały doskonałym rozpoznaniem gustów, a przede wszystkim szczególnym wyczuleniem na indywidualne potrzeby. Dzięki temu z ogromną przyjemnością i obustronną satysfakcją skupiamy się na Twoich - przyszła Panno Młoda - marzeniach.

Dołącz do nas!

Nie trzeba się umawiać telefonicznie - po prostu przyjdź do nas w godzinach otwarcia

Opinie na nasz temat
zobacz jak nas oceniają inni
icostars

Szyłaś u nas suknie ślubną?
icoheart

Podobają ci się nasze suknie ślubne? Daj nam plusika!

Salon w Krakowie
ul. św. Filipa 13
Kraków

tel. kom. 512 142 739

Pn-Pt: 10:00 - 18:00
Sob: 9:00 - 15:00